אישור פרויקט שיקום תשתיות וקדנציה שניה ליור 9.22


עמית עידו 

16/05/1990 - 27/03/1958

עידו עמית נולד ב 27.3.1958 , כ"ז באדר תשי"ח, בקיבוץ יפעת. בן למרים ואברהם עמית ואח זקונים לצביקה, עמיהוד ושרי. הוא גדל בקיבוץ, למד בביה"ס היסודי ובחטיבת הביניים ביפעת, ובתיכון "אורט" בעפולה. עידו עשה שנת שירות בקיבוץ "גבים", ושירת כמ"כ בצנחנים. אחרי הצבא חזר לשנה בקיבוץ יפעת, ואחר כך התקבל לעבודה באניית המסחר "מורן" כמלח בחברת "תרשיש". במשך שנה כמעט שהה על האוניה איתה הגיע בין היתר גם לדרום אפריקה. בשנה זו נפטרו הוריו, והוא עבר למבוא חמה לתקופה של כ 3 שנים. בשנים אלו עבד בחמת גדר ובאקונומיה. בתקופת שהותו בקיבוץ עבר קורס דאייה על גלשן אויר ועשה רשיון לאוטובוס.

ממבוא חמה עבר לפתח תקווה, ואצל דודיק וולמן שהיה ילד מאומץ אצל מרים ואברהם, הוא פגש את אשתו לעתיד עצי, גיסתו של דודיק. עצי ועידו נישאו 1985 בפתח תקווה. עידו עבד בחברת אוטובוסים הקשורה לצבא והירבה להסיע חיילים בשטחים. עידו עבד שבוע ארוך והגיע הביתה אחת לשבוע. בשנה האחרונה לחייו עבר עידו תהליך של חזרה בתשובה. הוא עבר לחברת אוטובוסים של שומרי מסורת והיה מוביל אברכים מבני ברק ל "כולל" בירושלים. 

ביום מותו הסיע משפחה לברית מילה, ובדרך חזרה התכוון לקחת אותם באישור לכותל המערבי. בדרך לכותל, בסיבוב מוצא, פגע נהג משאית במיניבוס בו נהג עידו, המיניבוס ירד לשוליים והתהפך. עידו נספה ב 16.5.1990, כ"א באדר תשי"ח, בן ל"ב שנים במותו, ונקבר בגבעת שאול בירושלים.
בשבילנו, משפחתו ואחייניו ממבוא חמה, היה עידו אח ולא דוד. הייתה לו נפש ושמחת חיים של ילד, וכל ביקור שלו היה חג בבית. לעד נישא את דמותו בליבנו.

תמונות: